Bezpłatne webinarium – Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Bezpłatne webinarium – Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Zapraszamy na webinarium Geberit dla Młodych ,,Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową”, które odbędzie się 24 lutego o godzinie 12:00. Wydarzenie zainauguruje 24. edycję konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”, którego partnerem jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zaproszeni goście przedstawią założenia tegorocznej edycji konkursu, w tym charakterystykę lokalizacji i wytyczne dotyczące zadania konkursowego.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Jaroszyńska, prowadząca program ,,Nieoczywiste miejsca” w HGTV Polska oraz cykl ,,Odpicowane mieszkanie” w Dzień dobry TVN.

Prelegenci wydarzenia:

Paweł Jaskanis, muzealnik, zabytkoznawca i opiekun dóbr kultury, z wykształcenia historyk sztuki i hobbysta archeolog (UW). Inwentaryzator zabytków i ich badacz na własnym zatrudnieniu (od 1977) i w PP PKZ (1985 -1989). Od 1990 w Ministerstwie Kultury i Sztuki (wicedyrektor „od sztuki i mecenatu”), od 1996 Zastępca Generalnego Konserwatora Zabytków, po decentralizacji administracji państwa twórca, dyrektor generalny i likwidator Urzędu Generalnego Konserwatora Zabytków RP (1999-2002). Po konkursie dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przez trzy kadencje. Członek rad Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Ochrony Zabytków (od 2008 – 2020) i Muzeów (2009-2016, w dwóch kadencjach przewodniczący z wyboru, i ponownie od 2021). Zastępca Przewodniczącego Rady Ochrony Zabytków przy Prezydencie m. st. Warszawy (2004-2011). Członek rad kilkunastu instytucji kultury.

Magdalena Federowicz-Boule, architekt, Prezes i Dyrektor Kreatywna pracowni Tremend, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych konkursach na przebudowy hoteli m.in. w Paryżu, w Budapeszcie czy na Ukrainie. Autorka cenionych realizacji: Crowne Plaza w Warszawie, Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Dworca Metropolitalnego w Lublinie czy przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie. Laureatka licznych nagród, m.in. A’Design Award&Competition Milan, Design et Al czy European Property Awards. Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic, Architecture Sans Frontieres, członkini Zarządu OW SARP, należy do ZAIKS i Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Robert Konieczny, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Założyciel pracowni KWK Promes, od 2019 roku członek Francuskiej Académie d’architecture. Laureat licznych nagród i konkursów, m.in.: Nagroda Best New Private House – Wallpaper Design Awards 2017 za Arkę Koniecznego, European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB, Barcelona) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda World Building of the Year 2016 (WAF, Berlin) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda House of the Year 2006 za Dom Aatrialny (WAN Awards). Realizacje pracowni pojawiły się w książkach najważniejszych wydawców architektonicznych, takich jak Phaidon czy Taschen, a także w prestiżowych czasopismach, takich jak Architectural Review, Area, Casabella, Detail, Icon, Mark Magazine, The Plan czy Wallpaper. Hans Ibelings w książce „European Architecture since 1890” zaliczył biuro KWK Promes do nurtu europejskich konceptualistów wraz z Mansilla+Tuñón, BIG czy Lacaton & Vassal. W tej chwili działania pracowni KWK Promes są coraz mocniej ukierunkowane na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.

Justyna Zborowska, szefowa PR i komunikacji marek Geberit i Koło. W branży łazienkowej pracuje od 20 lat, w firmie Geberit od 2015 roku. Odpowiada m.in. za konkurs „Projekt Łazienki” skierowany do studentów i młodych architektów, projekt Ambasador Geberit, skupiający przyjaciół marki i aktywności z architektami, współpracę z WWF – inicjatywę „Strażnicy Rzek”, działania CSR oraz szeroko rozumiane działania w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

W trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom. Udział w webinarium jest bezpłatny.

AGENDA SPOTKANIA:

12.00 – powitanie gości i widzów

12.05 – wystąpienie Justyny Zborowskiej, PR & Advertising Manager Geberit Polska

12.15 – wystąpienie arch. Roberta Koniecznego, KWK Promes (nagranie video)

12.30 – wystąpienie Pawła Jaskanisa, dyrektora Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

12.50 – wystąpienie Magdaleny Federowicz-Boule, Tremend

13.05 – pytania widzów i dyskusja

Organizator: Geberit

Partner: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Patroni medialni: Elle Decoration, Label Magazine, Architektura & Biznes, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Onet, Radio Kampus, Magazyn Sukces, whiteMAD, RZUT, Sztuka Architektury, Sztuka Wnętrza, MAGAZIF, Urządzamy.pl, BRYŁA.pl, Design/Biznes, NOIZZ

24.02.2022
12:00
Jeśli organizujesz wydarzenie dedykowane architektom, skontaktuj się z nami, aby dodać je do kalendarza ArchitektPRO.
Kontakt

Masz pytania? Napisz!
  Przydatne linki

  Wspieramy architektów i projektantów wnętrz w rozwoju. Szkolenia prowadzone przez ekspertów branży wnętrzarskiej, merytoryczne eBooki, podcasty i materiały wideo.

  Copyright Architekt PRO | project design SHABLON

  Twoje zakupy
  Brak produktów w koszyku!

  Wiesz o jakimś wydarzeniu i chciałbyś podzielić się nim z innymi? A może organizujesz szkolenia, na których dzielisz się cenną wiedzą? Napsiz do mnie, aby więcej osób się mogło o tym dowiedzieć!