pCon Planner

pCon Planner – kompletny, prosty i darmowy program do projektowania wnętrz

Niewiele jest na świecie dobrych i darmowych rzeczy jak książki w bibliotece, przejazd autostopem czy siłownia na świeżym powietrzu.  Za resztę musisz niestety zapłacić. Chociażby kartą Mastercard. Tym ciężej więc uwierzyć, że istnieje zupełnie za darmo i bez żadnych haczyków  program do projektowania wnętrz. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież takich programów w internecie jest bez liku. Jednak jakość wizualizacji oraz możliwości aranżacyjne tych aplikacji pozostawiają wiele do życzenia. Zazwyczaj są to programy o wąskiej specjalizacji (do projektowania kuchni, biura lub łazienki) lub o bardzo prostym i schematycznym renderze. Do tej pory nie było programu, który oferowałby możliwość projektowania całego mieszkania lub domu, a zarazem posiadał silnik renderujący dorównujący drogim i profesjonalnym programom. Ale oto jest pCon Planner – pierwszy i jedyny darmowy program, który może śmiało konkurować z Archicadem. Jak to możliwe, że dopiero niedawno odkryłam jego istnienie?

Też pierwszy raz o nim słyszycie? Nie dziwie się, bo to nowość na naszym rynku. Nowy w Polsce (jego dystrybucja rozpoczęła się zaledwie 2 lata temu), ale na świecie znany jest już od dość dawna. Jeśli macie już za sobą doświadczenie z programami do projektowania a szukacie alternatywy do drogich i pracochłonnych aplikacji lub właśnie stoicie przed decyzją o zakupie, któregoś z nich- pCon Planner na pewno Was zainteresuje.

Aby zacząć projektować z pCon Planner kliknij w link i wybierz odpowiednią wersję —> Strona pConPlanner

JEŚLI JESZCZE NIE JESTEŚ PRZEKONANY CZY WARTO REZYGNOWAĆ ZE SWOJEGO DOTYCHCZASOWEGO PROGRAMU NA RZECZ pCON PLANNER, PORÓWNAJ TE DWIE WIZUALIZACJE I ODGADNIJ, KTÓRA Z NICH ZOSTAŁA WYKONANA W PROGRAMIE ZA 11 000 ZŁ, A KTÓRA W CAŁKOWICIE DARMOWYM.

(Są to „surowe” wizualizacje bez obróbki w programie graficznym typu Photoshop. Wykonane na laptopie o parametrach sprawnie obsługujących programy projektowe. Czas renderingu w obu przypadkach około 2o minut)

pCon Planner

 

DLACZEGO KOMPLETNY?

Do tej pory, aby projektować i tworzyć wizualizacje potrzebna była zazwyczaj para zgranych ze sobą programów. W zależności od upodobań to przeważnie Archicad+Artlantis, Sketchup + Vray lub 3ds Max+Vray. Każda z tych opcji wymaga oczywiście sporych nakładów finansowych. Czy nie można prościej, taniej ale też dobrze? Można!

pCon Planner jest kompletny, ponieważ:

 1. Posiada własny silnik renderujący. To program, który pozwoli nie tylko na tworzenie dokumentacji technicznej czy precyzyjnych rysunków ale też fotorealistycznych wizualizacji. W chwili obecnej pracuje na dość dobrym i szybkim silniku renderującym, ale dostępny jest już nowy (w fazie optymalizacji, ale możliwy do wykorzystania) silnik Cechy Beta. Nowa jakość, która daje wspaniałe efekty przy niewielkim czasie renderingu.
 2. Posiada przyjazny interfejs w języku polskim oraz intuicyjne menu projektowe – dzięki temu nawet bez wcześniejszej znajomości programów projektowych łatwo znajdziesz przydatne funkcje.
 3. Posiada własną bibliotekę modeli 3D oraz tekstur, która jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o obiekty firm z branży wnętrzarskiej. Co ważne są to obiekty mebli, oświetlenia i wyposażenia, które można zakupić- nie bazujecie więc na wirtualnych modelach ale rzeczywistej ofercie producentów.
 4. Ma możliwość importowania modeli 3D bezpośrednio z 3DWarehouse, która jest chyba jedną z największych bibliotek obiektów m.in. do Sketchupa. Import obiektów odbywa się bezpośrednio przez program, co pozwala na szybką i komfortową pracę, bez konieczności zapisywania modeli na dysku komputera przez tradycyjną przeglądarkę.
 5. Obsługuje rozszerzenia plików .dwg, .dwt, .dxf, .sat, .sab, .3ds, .skp, .ifc co daje ogromne możliwości współpracy z innymi popularnymi programami. Jeśli otrzymasz od klienta projekt mieszkania w formacie .dwg możesz go bezpośrednio zaimportować do pCon Planner’a jako podkład. Podane rozszerzenia dotyczą również wszystkich modeli 3D, które chcesz wgrać do programu.
 6. Daje możliwość udostępniania projektu w formie PANORAMY 360°. Dzięki tej funkcji Wasz klient zobaczy swoje mieszkanie nie tylko jako nieruchomy obraz .jpg, ale będzie miał możliwość obejrzeć je z każdej strony, przybliżyć obraz czy przechodzić między pomieszczeniami. To standardowa i bezpłatna funkcja programu, która wymaga jedynie założenie konta na podstawie adresu email. Dzięki temu uzyskasz również możliwość tworzenia wirtualnych profesjonalnych prezentacji projektu.
 7. Możesz nauczyć się jego obsługi sam. Na stronie producenta udostępnione są filmy instruktażowe pokazujące wszystkie najważniejsze możliwości programu, które pozwolą Ci samodzielnie projektować. Są one co prawda w języku angielskim, ale wyraźny głos lektorki i prezentacja omawianych funkcji pozwalają łatwo zorientować się w obsłudze programu. Tutoriale możesz obejrzeć bezpośrednio ze strony dystrybutora —> TUTORIALE
 8. Gdybyś jednak potrzebował pomocy w nauce pCon Planner, organizowane są szkolenia na terenie całej Polski.Najbliższe spotkania odbędą się (informacja ze strony na FB):
 • 3.03.2016 – Poznań – kurs podstawowy
 • 11.03.2016 – Kraków – kurs podstawowy
 • 16.03.2016 – Warszawa – kurs podstawowy
 • 17.03.2016 – Warszawa – kurs ZAAWANSOWANY
 • 21.03.2016 – Wrocław – kurs podstawowy

A PONIŻEJ ODPOWIEDŹ NA ZAGADKĘ, KTÓRA Z POWYŻSZYCH WIZUALIZACJI BYŁA WYKONANA W pCon Planner

pCon Planner

 

DLACZEGO PROSTY?

Niezależnie od tego czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z programami do projektowania czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z architekturą, obsługa pCon Planner nie sprawi Ci większego problemu. Dzięki menu i interfejsowi w języku polskim z łatwością odnajdziesz potrzebne funkcję. Pracę ułatwia również ekran podzielony na cztery niezależne pola, które pomagają zorientować się nie tylko w układzie 2D ale również 3D, bez konieczności przełączania widoków. Ponadto projektować można w dowolnie wybranych ekranie, co pomaga w precyzyjnej pracy z dużą ilością elementów (likwiduje ryzyko nakładania się obiektów i pomaga kopiować modele w pionie i poziomie).

pCon Planner

Nie musisz martwić się długą, trwającą czasem całą noc walką renderu. Dwa silniki renderujące pozwalają na szybki podgląd wizualizacji lub bardzo dobry jakościowy obraz. Poniżej pokazana jest różnica między nimi.

pCon Planner

 

DLACZEGO DARMOWY?

Zawsze dość sceptycznie podchodziłam do rzeczy, które otrzymuje się za darmo. Bo niby dlaczego ktoś, kto się napracował i zainwestował swoje pieniądze miałby dawać coś „za free”. Zawsze jest jakiś haczyk. Więc jak to możliwe, że pCon Planner mimo że kompletny i prosty w swojej obsłudze a przy tym dające ogromne możliwości projektowe, udostępniany jest dla każdego bez ograniczeń?

Odpowiedź jest prosta. Koszt utrzymania i rozwijania programu ponoszą producenci mebli i wyposażenia, którzy pracując na płatnej i bardziej rozbudowanej (ale na potrzeby projektowania mieszkań, kompletnie niepotrzebnej) wersji programu, mają możliwość dotarcia do grona swoich odbiorców- architektów. Również dystrybutorzy tych mebli mogą wykupić płatną wersję, aby lepiej dopasować konkretny produkt do potrzeb klienta. A ponieważ na zachodzie taki sposób pracy i dystrybucji jest o wiele bardziej popularny niż w Polsce, nie brakuję chętnych do udostępniania swoich produktów. Mam nadzieję, że z czasem i nasi producenci zauważą jak ogromny potencjał drzemie w tej formie dotarcia do architektów a co za tym idzie- inwestorów. Zamiast tworzyć zupełnie nieprzydatne, bo ograniczone tylko do jednej branży programy projektowe (VoxBox, Light Decor Paradyż, Ikea Home Planner, ALNO Kitchen Planner, BoConcept Furnish Pro, KOŁO Moja łazienka) o ile łatwiej i szybciej można byłoby reklamować swoje produkty w jednym, kompletnym programie. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, że projektując mieszkanie ktoś korzysta z różnych programów do różnych pomieszczeń. Być może rozwiązaniem tej sytuacji będzie właśnie pCon Planner, który oprócz funkcji projektowania wnętrz posiada płatną funkcję projektowania i personalizacji mebli i wyposażenia wnętrz. Wszyscy by na tym skorzystali.

A WIĘC?

pCon Planner jest fantastycznym narzędziem do projektowania zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Intuicyjna i łatwa obsługa pozwala łatwo przestawić się z dotychczasowego programu a nowicjuszom szybko nauczyć się jego obsługi. Dostępność wielu bibliotek modeli 3D oraz tekstur, a także możliwość importowania popularnych rozszerzeń plików daje nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni. Szybkie silniki renderujące dają świetne wyniki przy krótkim czasie oczekiwania. Nawet skomplikowane sceny, z dużą ilością świateł i przedmiotów nie są przeliczane dłużej niż w popularnych programach. Przyjazny interfejs w języku polskim oraz pomocne tutoriale pozwalają szybko poznać możliwości pCon Plannera. To wszystko sprawia, że jest on realną konkurencją dla absurdalnie drogich programów projektowych, z których każdy architekt korzysta na co dzień. To idealne rozwiązanie dla studentów, początkujących projektantów ale również właścicieli firm, którzy nie chcą inwestować ogromnych pieniędzy na początku działalności.Liczę więc, że polscy producenci wyposażenia wnętrz wezmą przykład z zagranicznych firm i udostępnią swoje produkty w jedynym kompletnym, prostym i darmowy programie dla architektów. Wypróbuj pCon Planner i daj znać czy zaskoczył również Ciebie.

Aby zacząć projektować z pCon Planner kliknij w link i wybierz odpowiednią wersję —> Strona pConPlanner


JEŚLI PODOBAŁ CI SIĘ TEN POST, UWAŻASZ ŻE BYŁ PRZYDATNY I WARTOŚCIOWY- PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU I UDOSTĘPNIJ GO SWOIM ZNAJOMYM. NIECH IDZIE W ŚWIAT I ŚCIĄGNIE TU WIĘCEJ FAJNYCH LUDZI. DZIĘKI!

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Nazywam się Iza Gemzała i wspieram architektów oraz projektantów wnętrz w rozwoju ich pracowni.

Od 2008 roku projektuję wnętrza. Prowadzę własną pracownię „Prosty Plan” oraz grupę „ArchitektPRO. Zaprojektuj swój sukces” na Facebooku. 

Integruję branżę wnętrzarską, pomagam młodym architektom w początkach działalności, bez ogródek piszę o blaskach i cieniach tego zawodu. Kocham polski dizajn, ludzi z pasją oraz nietypowe i trudne przestrzenie do zaprojektowania. Wierzę, że dzięki wzajemnej motywacji, rozwojowi, stałemu poszukiwaniu i doskonaleniu jesteśmy w stanie tworzyć nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne projekty oraz budować nasze biznesy bez niepotrzebnego stresu. Jestem tu po to, aby Ci w tym pomóc :)

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Dołącz do odbiorców naszego newslettera! Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy oraz zaproszenia na darmowe spotkania online z Izą Gemzałą i ekspertami ArchitektPRO!

.
Twoje zakupy
Brak produktów w koszyku!