Prezent dla Architekta (2020) – sprawdzone pomysły i adresy sklepów

Święta tuż, tuż…  prezentów nadal brak? Dobrze to znam, bo w moim mikołajowym worku jest jeszcze kilka braków. Jeśli wśród Twoich bliskich jest architekt lub projektant to idealnie się składa, bo przygotowałam zestawienie kilku sprawdzonych prezentów, które możesz kupić online, nawet w ostatniej chwili. Wszystkie propozycje dostaniesz od ręki lub jeszcze przed świętami. To już szósta edycja mojego prezentownika, w którym podpowiadam, jaki jest idealny prezent dla architekta lub projektanta. To nie przedłużając: zapraszam!

A gdyby poniższych propozycji było za mało odsyłam do ubiegłorocznych prezentowników, nadal aktualnych i godnych polecenia:

PROPOZYCJE PREZENTÓW W 2019 R. Prezent dla architekta (2019)- sprawdzone pomysły i adresy sklepów!

PROPOZYCJE PREZENTÓW W 2018 R. Prezent dla architekta (2018)- sprawdzone pomysły i adresy sklepów!

PROPOZYCJE PREZENTÓW W 2017 R. Prezent dla architekta (2017)- sprawdzone pomysły i adresy sklepów!

PROPOZYCJE PREZENTÓW W 2016 R. Prezent dla architekta (2016)- sprawdzone pomysły i adresy sklepów!

PROPOZYCJE PREZENTÓW W 2015 R. Idealny prezent dla architekta- sprawdzone pomysły i adresy sklepów!

Test talentów Gallupa

O talentach Gallupa ostatnimi czasami jest bardzo głośno, coraz częściej słyszę o tym, jak odkrycie swoich mocnych stron pozwala się rozwijać i odnosić sukcesy. Myślę, że to idealny prezent dla architektów lub projektantów, ale też praktycznie dla każdego, kto interesuje się rozwojem osobistym, jest na początku ścieżki zawodowej lub planuje zmiany w życiu.

Test talentów Gallupa ujawnia kolejność wrodzonych talentów od tych najmocniejszych do tych, które przychodzą nas z trudem. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć swoje zachowania i podejście do podejmowanych działań oraz wykorzystywać swoje mocne strony w pracy zawodowej i w życiu. Wiele osób, które prowadzi swoje pracownie lub pracuje jako projektant zastanawia się jak może rozwijać swój biznes i być bardziej konkurencyjny na rynku. Poznanie swoich naturalnych talentów pozwoli zrozumieć, jak robić to skuteczniej. 

Dostęp do testu kupujemy online, a właściwy link po prostu przesyłamy do obdarowywanej osoby lub drukujemy na świątecznej grafice.

Test Gallupa znajdziesz na stronie: https://www.gallup.com/cliftonstrengths/en/home.aspx

prezent dla architekta

Kurs DIY – sztuka handmade

Nie samymi projektami architekt żyje, a nasza praca do tych najspokojniejszych nie należy. Wszelkie kursy, które pozwalają się zrelaksować, odstresować i zająć głowę czymś zupełnie innym niż opóźnienia, ciągłe podejmowanie decyzji i ekran komputera są mile widziane. Ze swojej strony polecam dwa:

  • malowanie akwarelą, np. Kurs Akwarelaks – idealny sposób na ukojenie nerwów. Nie trzeba być malarzem, żeby relaksować się przy farbach i mieć z tego frajdę!
  • tkanie makatek, np. Kurs Tkania Makatek – doskonały na zimowe wieczory i nie tylko. W zależności od wybranej opcji można kupić sam kurs lub z gotowym zestawem tkackim.

Zakup kursów oczywiście odbywa się online (czy nie wspominałam o tym, że to będzie prezentownik na ostatnią chwilę? 🙂

Kurs Akwarelaks do kupienia: https://kursy.goodidea.archi/product/akwarelaks/

Kurs Tkania Makatek do kupienia: https://wloczki.inu.com.pl/kolekcja/mieciutki-kurs-tkania-makatek

prezent dla architekta

Voucher na zakup produktów – niezbędnik architekta

Idealny prezent dla architekta może być tez praktycznym narzędziem do jego pracy. Po wielu miesiącach przygotowań w moim sklepie pojawiły się profesjonalne i zaawansowane produkty dla projektantów. Tylko do tej pory kupilo je blisko 1000 osób! Bon prezentowy pozwoli na pełną dowolność wyboru tego co jest najbardziej potrzebne. To doskonały upominek dla każdego, kto na poważnie myśli o pracy w branży projektowej i będzie potrzebował wzory umów, kosztorysów czy listę pytań, jakie warto zadać klientowi. Co istotne, voucher prezentowy przychodzi na Twojego maila- możesz go wydrukować lub przesłać bezpośrednio do obdarowywanej osoby. Nie musisz zatem martwić się o czas dostawy. Prawdziwy prezent last minute!

Bon prezentowy można zakupić o wartości:

  • 199 zł, czyli tyle ile kosztuje szablon projektów lub lista 200 pytań do klienta
  • 399 zł, czyli tyle ile kosztuje wzór kosztorysów prac wykończeniowych lub umowa na prace projektowe
  • 449 zł, czyli tyle ile kosztuje pakiet dwóch produktów (umowa+lista pytań lub wzór kosztorysów+szablon projektów)
  • 899 zł, czyli tyle ile kosztuje Pakiet Startowy czyli wszystkie cztery produkty (umowa+lista pytań+wzór kosztorysów+szablon projektów)

prezent dla architekta

Książka – evergreen prezentów

Dla każdego, na każdą okazję i prawie zawsze trafiony prezent to oczywiście książka. W branży architektonicznej ukazało się kilka tytułów wartych uwagi. Moją uwagę zwróciły „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów” Małgorzaty Czyńskiej, przedstawiające losy niezwykłych osobowości, które pozowały do najsłynniejszych dzieł sztuki. Druga propozycja to „The Archisutra”, czyli kamasutra dla architektów i designów. To pierwsze wydanie stworzone z myślą o konkretnej branży. Dzięki niej poznasz wszystkie pozycje z precyzyjnie ustalonymi miarami i obliczonymi kątami. Ot, taka architektowniczno-seksualna wariacja!

Na mojej liście jest też książka „Mieszkaj po swojemu” Kasi Sojki z bloga Piatypokoj.pl, która jest przewodnikiem po samodzielnym urządzaniu mieszkania. Na koniec zostawiam książkę „Gdzie są architektki?” Despiny Stratigakos będący ważnym głosem w branży architektonicznej opanowanej głównie przez mężczyzn.

Dorzucę jeszcze dwie pozycje dla dzieci, które siłą rzeczy w domy dużo słuchają o projektowaniu. Pierwsza z nich to Miastonauci” Tytusa Brzozowskiego. Pięknie ilustrowana wielkoformatowa książka obrazkowa z twardego kartonu (dobra także dla najmłodszych) o podróży chłopca i pingwina po baśniowym świecie pełnym odniesień do architektury polskich miast. Druga, lepsza dla starszaków, to pięknie wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego książka typu pop-up o architekturze Warszawy –  „Architekturki” autorstwa Marleny Happach. W środku rozkłada Rotunda, Most Świętokrzyski czy Stadion Narodowy!

prezent dla architekta

Gadżety do biura

Biurkowy oczyszczacz powietrza

Z prezentów praktycznych pod uwagę warto wziąć oczyszczacz powietrza, który skutecznie eliminuje szkodliwe cząstki. Chyba  nie muszę nikogo przekonywać do tego, że powietrze pozostawia wiele do życzenia, a długie godziny spędzane przy biurku lub przed komputerem nie sprzyjają architektom na złapanie oddechu. Nowoczesne oczyszczacze są małe, wydajne i bardzo ciche. A dodatkowo pełnią inne funkcje: wentylatora stołowego, bezprzewodowej ładowarki mobilnej czy głośnika łączącego się z urządzeniem mobilnym za pomocą Bluetooth.

Kamerka do videokonferencji

Jak już jesteśmy przy gadżetach, wspomagających pracę architekta to polecam kamerkę do videokonferencji. Zdalny kontakt z klientami, podwykonawcami czy firmami to teraz nasza codzienność. Dobra kamerka idealnie sprawdzi się nie tylko podczas samej rozmowy i ustalania kolejnych etapów prac, ale także do zaprezentowania kolorów, faktur oraz postępów. Nie zawsze pandemiczna sytuacja pozwala na osobiste spotkania związane z klientami, ale też z osobami z zespołu projektowego. Porządna kamerka sprawi, że zapomnimy o dzielących nas przeszkodach.

Mam nadzieję, że uda się wybrać z tej listy idealny prezent lub inspirację dla bliskiego Ci architekta. A może sam jesteś projektantem i podeślesz te propozycje jako inspirację swojemu Mikołajowi?

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Nazywam się Iza Gemzała i wspieram architektów oraz projektantów wnętrz w rozwoju ich pracowni.

Od 2008 roku projektuję wnętrza. Prowadzę własną pracownię „Prosty Plan” oraz grupę „ArchitektPRO. Zaprojektuj swój sukces” na Facebooku. 

Integruję branżę wnętrzarską, pomagam młodym architektom w początkach działalności, bez ogródek piszę o blaskach i cieniach tego zawodu. Kocham polski dizajn, ludzi z pasją oraz nietypowe i trudne przestrzenie do zaprojektowania. Wierzę, że dzięki wzajemnej motywacji, rozwojowi, stałemu poszukiwaniu i doskonaleniu jesteśmy w stanie tworzyć nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne projekty oraz budować nasze biznesy bez niepotrzebnego stresu. Jestem tu po to, aby Ci w tym pomóc :)

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Dołącz do odbiorców naszego newslettera! Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy oraz zaproszenia na darmowe spotkania online z Izą Gemzałą i ekspertami ArchitektPRO!

.
Twoje zakupy
Brak produktów w koszyku!