EDUKACJA I SZKOLENIA DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW WNĘTRZ

Ciągła edukacja i poszerzanie wiedzy są niezwykle ważne w profesji architekta wnętrz. W rzeczywistości, praca projektanta diametralnie różni się od wyobrażeń o niej i nie polega wyłącznie na dobieraniu do siebie stylowych materiałów, lecz wymaga także odpowiednich kwalifikacji. O zderzeniu wyobrażeń o tym zawodzie z rzeczywistością, pisałam w jednym ze swoich poprzednich tekstów („Czy można zostać architektem wnętrz bez wiedzy i doświadczenia”). Wciąż zmieniające się oprogramowanie, trendy i nowości technologiczne narzucają szybkie tempo pracy, przez co coraz trudniejsze staje się podążanie za aktualnościami. Bez względu na to, czy dopiero planujemy zacząć projektować wnętrza, czy też może posiadamy wieloletnie doświadczenie, warto zapoznać się z szeroką ofertą kursów i szkoleń architektury wnętrz online. Szkolenia te stały się szczególną konkurencją dla tradycyjnych metod, ze względu na szeroką gamę zagadnień – od kursów obsługi programów do projektowania, szkolenia z architektury wnętrz, aż po poręczne poradniki dla projektanta.

JAK WYGLĄDAJĄ KURSY ARCHITEKTURY WNĘTRZ ONLINE?

W kursie online, tradycyjne spotkania na uczelni zostały zastąpione gotowymi materiałami edukacyjnymi, przygotowywanymi najczęściej w formie plików tekstowych i nagrań. Dostęp do nich otrzymujemy poprzez zakupienie odpowiedniego pakietu w postaci złożonego kursu lub poradnika dla projektanta dotyczącego interesującego nas zagadnienia.

Przystępna jest także forma kursów online – zdalny dostęp do materiałów szkoleniowych zyskujemy kiedy chcemy i gdzie chcemy, dzięki czemu możemy poszerzać wiedzę w dogodnym dla nas momencie. W udostępnionych materiałach, opracowanych przez doświadczonych projektantów, znajdziemy cenne informacje nie tylko teoretyczne, ale także praktyczne, oparte na wieloletniej pracy w zawodzie. Bardzo często uczestnicy kursu architektury wnętrz online otrzymują dodatkowe benefity związane z uczestnictwem w szkoleniu w postaci: dedykowanych grup na Facebooku, lekcji wideo, blogów architektów oraz ćwiczeń i materiałów edukacyjnych. Zazwyczaj kursanci zyskują także możliwość personalnego wsparcia w przypadku konkretnych pytań i wątpliwości związanych z danym materiałem. Dodatkowym atutem jest dostępność kursów w formie kompleksowych pakietów w przystępnej cenie.

DLA KOGO SĄ DEDYKOWANE KURSY PROJEKTOWANIA WNĘTRZ ONLINE?

Jeśli zadajesz sobie powyższe pytanie, a ponadto:

  •  zawsze marzyłeś o projektowaniu wnętrz, ale nie wiedziałeś jak zacząć;
  • chcesz podjąć pracę w zawodzie architekta wnętrz mając za sobą przerwę w wykonywaniu zawodu i chciałbyś nadrobić zaległości;
  • potrzebujesz uzupełnić swoją wiedzę w dziedzinie specjalistycznego zagadnienia związanego z projektowaniem;
  • chciałbyś nauczyć się obsługi nowego programu ułatwiającego pracę projektanta;
  • poszukujesz wiedzy jak dobrze zorganizować proces projektowania wnętrza i współpracy z klientem.

Możesz być pewien, że spośród szerokiej gamy materiałów szkoleniowych znajdziesz te, które będą odpowiadać twoim potrzebom. Wszystkie powyższe wątpliwości są jak najbardziej prawidłowe, a fakt, że je odczuwasz i poszukujesz rozwiązania, świadczy o tym, iż brakuje Ci wyłącznie doświadczenia i wynikającej z niego wiedzy, co jest zupełnie naturalnym etapem w pracy projektanta wnętrz, zwłaszcza tego rozpoczynającego swoją karierę.

Zobacz także Kurs “Jak zaprojektować wnętrza w oparciu o budżet klienta” oraz “Jak zaprojektować kuchnię”

CZEGO UCZY KURS DLA ARCHITEKTA?

Kursy architektury wnętrz on-line są popularnym narzędziem do zdobycia podstawowej wiedzy, uzupełnienia braków z danego tematu, nadrobienia zaległości technologicznych bądź nawet usprawnienia pracy w zawodzie projektanta. Co więcej, przydatne są także kursy obsługi programów do projektowania, które dają nam możliwość zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji we własnym tempie.

Poszukiwanie wiedzy i jej poszerzanie jest naturalnym procesem w pracy projektanta. Wiąże się ono przede wszystkim z nabywaniem doświadczenia i wiedzy na nim bazującej. Z szerokiej gamy dostępnych pakietów i kursów architektury wnętrz online, dowiesz się m.in. jak projektować wnętrza aby były funkcjonalne i ergonomiczne, jak współpracować z inwestorami i realizować ich oczekiwania bądź jak płynnie prowadzić proces projektowy i rozmawiać z klientami. Opcjonalna możliwość konsultacji wszelkich wątpliwości z profesjonalną kadrą która przygotowała niniejsze materiały pozwoli Ci ugruntować swoją wiedzę i stać się profesjonalistą.

GDZIE SZUKAĆ KURSÓW PROJEKTOWANIA WNĘTRZ ONLINE?

Obecnie, z łatwością możemy znaleźć kursy online projektowania wnętrz dotyczące zagadnień, którymi jesteśmy zainteresowani. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju platformy i portale specjalistyczne, dedykowane dla projektantów poszukujących szkoleń architektury wnętrz online. Jedną z nich jest ArchitektPRO, tworzona przez projektantkę, dla projektantów. Portal ten zawiera nie tylko bogate merytorycznie kursy z zakresu projektowania wnętrz, kosztorysowania oraz współpracy z klientem, lecz także sporą bazę bezpłatnych materiałów szkoleniowych i informacyjnych, obfitujących w wiedzę specjalistyczną. Znajdziemy tam m. in.: regularnie publikowane artykuły branżowe, podcasty oraz wideo. Ponadto, cyklicznie organizowane są tematyczne webinary oraz wirtualne spotkania na żywo z serii #Archigadki, często z udziałem gości związanych z projektowaniem wnętrz. W płatnej ofercie, prócz kursów dedykowanych dla projektantów, dostępne są również dodatkowe narzędzia usprawniające pracę architekta wnętrz (wzory umów na projekt, szablony projektów). Wystarczy więc zapoznać się z oferowanym produktem, dokonać zakupu i rozpocząć edukację w dogodnym dla nas czasie, miejscu i tempie.

Wkrótce, na stronie pojawi się także kalendarz nadchodzących imprez branżowych oraz mapa najciekawszych showroomów w kraju. Wszystko to, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i nie przegapić okazji do wartościowych spotkań, a przede wszystkim poszerzania swojej wiedzy.

Architekt PRO jest jedną z niewielu platform dedykowanych projektantom wnętrz, która nie skupia się wyłącznie na sprzedaży materiałów szkoleniowych, a przede wszystkim oferuje, zupełnie bezpłatnie, spore zasoby wiedzy i zagadnień związanych z branżą. Uzupełnieniem jej jest grupa dyskusyjna na Facebooku Architekt PRO – Zaprojektuj swój sukces, która zgromadziła już około 5 tysięcy użytkowników, codziennie korzystających z wzajemnego doświadczenia w projektowaniu.

CZY KURSY PROJEKTOWANIA ONLINE SĄ DROGIE?

Jak każda forma dodatkowego szkolenia, kursy online nie należą do najtańszych. Jednakże, biorąc pod uwagę szereg korzyści jakie z nich wyniesiemy i możliwości jakie otrzymamy, inwestycja ta jest zdecydowanie opłacalna, a zyski jakie otrzymamy przewyższają poniesione koszty. Ponadto, kursy często zawierają bonusowe materiały edukacyjne bądź wsparcie merytoryczne twórców, co zazwyczaj jest bardzo pomocne, zwłaszcza stawiając pierwsze kroki w zawodzie lub w nowym oprogramowaniu. Zdobyte wiadomości oraz umiejętności wykorzystasz w przyszłości, usprawniając swoją pracę i projekty. Jednym słowem – dołączysz do grona profesjonalistów zajmujących się architekturą wnętrz.

GDZIE SZUKAĆ WIEDZY O PROJEKTOWANIU WNĘTRZ?

Doskonałym źródłem fachowej wiedzy o projektowaniu są także książki, czasopisma wnętrzarskie oraz przygotowywane przez dystrybutorów konkretnych produktów, materiały informacyjne. Dzięki nim, nie tylko poznamy podstawy specjalistycznych zagadnień, lecz dowiemy się także o najnowszych trendach i innowacyjnych rozwiązaniach. Wartym uwagi miejscem w mediach społecznościowych są grupy dyskusyjne, w tym wyżej wspomniana grupa Architekt PRO na Facebooku. Codziennie, jej członkowie wymieniają się fachową wiedzą na temat poruszanych zagadnień, bazując na doświadczeniu zdobytym podczas prowadzonych projektów. Wspaniałą okazją do nawiązania nowych kontaktów w branży oraz poznania nowości na rynku wyposażenia i materiałów stosowanych we wnętrzach są targi wnętrzarskie. O tym, że warto uczestniczyć w tego typu wydarzeniach, każdego kto chociaż raz brał w nich udział, prawdopodobnie nie muszę dodatkowo przekonywać. Jednakże, jeśli jeszcze się wahasz, koniecznie przeczytaj mój tekst na ten temat („Dlaczego warto odwiedzać targi wnętrzarskie”). Również regularnie organizowane przez producentów szkolenia, eventy i wyjazdy do fabryk dają możliwość gruntownego zapoznania się z danym zagadnieniem, a także integracji ze środowiskiem branżowym. Przykładem takiej inicjatywy, może być zorganizowany przeze mnie dwa lata temu Piknik Architekta, gdzie projektanci wnętrz z całego kraju, mogli nie tylko spotkać się na żywo i wymienić doświadczeniami zawodowymi, lecz także wziąć udział w obfitych w merytorykę prelekcjach, szkoleniach oraz warsztatach.

Zawód projektanta wnętrz jest profesją niezwykle dynamiczną, w której ciągły rozwój i szkolenia mają bardzo istotne znaczenie. Więc jeśli myślałaś/myślałeś, że po kursie bądź studiach etap edukacji możesz uznać za zakończony, to jesteś w błędzie. Kluczem do sukcesu w naszej branży jest nieustanne poszerzanie horyzontów, bez względu na liczbę dotychczas ukończonych kursów czy przepracowanych lat.

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Dołącz do najpopularniejszego newslettera w branży i zaprojektuj swój sukces!

Nazywam się Iza Gemzała i wspieram architektów oraz projektantów wnętrz w rozwoju ich pracowni.

Od 2008 roku projektuję wnętrza. Prowadzę własną pracownię „Prosty Plan” oraz grupę „ArchitektPRO. Zaprojektuj swój sukces” na Facebooku. 

Integruję branżę wnętrzarską, pomagam młodym architektom w początkach działalności, bez ogródek piszę o blaskach i cieniach tego zawodu. Kocham polski dizajn, ludzi z pasją oraz nietypowe i trudne przestrzenie do zaprojektowania. Wierzę, że dzięki wzajemnej motywacji, rozwojowi, stałemu poszukiwaniu i doskonaleniu jesteśmy w stanie tworzyć nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne projekty oraz budować nasze biznesy bez niepotrzebnego stresu. Jestem tu po to, aby Ci w tym pomóc :)

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Dołącz do odbiorców naszego newslettera! Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy oraz zaproszenia na darmowe spotkania online z Izą Gemzałą i ekspertami ArchitektPRO!

.
Twoje zakupy
Brak produktów w koszyku!